اخبار و اعلانات

 

در پی اعلام نتایج ارزیابی و رتبه‌بندی سال ۱400 نشریات علمی وزارت علوم انجام شد:
1401-06-13

تقدیر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از دو نشریه برتر دانشگاه با رتبه "الف"

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، مطابق اعلام نتایج ارزیابی و رتبه‌بندی سال ۱400 نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دو نشریه منابع ژنتیک (Journal of Genetic Resources) و جامعه‌شناسی نهادهای اجتماعی دانشگاه مازندران، رتبه «الف» را کسب کردند.

       بر اساس این گزارش، در راستای تشویق و حمایت از نشریات برتر، دکتر جمال قاسمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با حضور در دفتر نشریات منابع ژنتیک (Journal of Genetic Resources) و جامعه‌شناسی نهادهای اجتماعی از ارکان این نشریات قدردانی کرد.

       در این نشست‌ها که با همراهی دکتر مجتبی محسنی مدیر امور پژوهشی و همکاران اداره انتشارات دانشگاه انجام شد، دکتر قاسمی ضمن بیان اهداف و برنامه‌های راهبردی معاونت پژوهش و فناوری در حمایت همه‌جانبه از نشریات دانشگاه، بر ضرورت ارتقای کیفی و کمی نشریات در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی نظیر Scopus و JCR تاکید کرد و خواستار بررسی موانع احتمالی و همکاری لازم جهت ارتقای نشریات دانشگاه، به‌ویژه در سطح بین‌المللی شد.

       در پایان این نشست‌ها، با اهدای لوح تقدیر از زحمات و تلاش‌های ارزشمند و صادقانه این نشریات قدردانی شد.

ارکان نشریه انگلیسی منابع ژنتیک: دکتر اباصلت حسین‌زاده کلاگر(مدیر مسوول و سردبیر نشریه) و  دکتر مجید تفریحی(مدیر اجرایی نشریه)

 ارکان نشریه جامعه‌شناسی نهادهای اجتماعی: دکتر حیدر جانعلی‌زاده(مدیر مسوول نشریه)، دکتر اکبر علیوردی‌نیا(سردبیر نشریه) و سیدمحمد رستم‌کلایی (مدیر اجرایی نشریه)  

       یادآور می‌شود: نشریه انگلیسی منابع ژنتیک برای سومین سال متمادی، در ارزیابی سال ۱۴۰۰ نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به کسب رتبه «الف» گردید و طی دو سال متوالی رتبه Q1 در پایگاه استنادی جهان اسلام(ISC)  را به خود اختصاص داده و در شمار نشریات هسته قرار گرفته است. این نشریه با همکاری انجمن زیست‌شناسی ایران منتشر می‌گردد.

       هم‌چنین نشریه جامعه‌شناسی نهادهای اجتماعی برای نخستین بار در ارزیابی سال ۱۴۰۰ وزارت علوم تحقیقات و فناوری از میان ۸۴ نشریه علوم انسانی با زیرگروه علوم اجتماعی، جز ۵ نشریه برتر کشور با رتبه «الف» گردید. این نشریه در ارزیابی اخیر پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) رتبه Q1 را کسب کرده است. این نشریه نیز با همکاری انجمن جامعه‌شناسی ایران منتشر می‌گردد.
سامانه مدیریت نشریات علمی. قدرت گرفته از سیناوب